Wczytuję dane...

Zalety używania LickiMat

Za każdym razem, kiedy dajesz psu albo kotu jedzenie od razu rzucają się do miski i zjadają nałożoną porcję praktycznie od razu, oczekując na więcej? A może szukasz sposobu na ciekawą i angażującą rozrywkę dla pupila? Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku doskonale sprawdzi się LickiMat! Zaprojektowane przez australijską firmę produkty to jedne z najbardziej popularnych w ostatnim czasie akcesoriów dla domowych zwierzaków. Dlaczego są one tak chętnie wybierane? Co mają w sobie tak niezwykłego, że nasze futrzaki to je uwielbiają? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

LickiMat – zalety używania przez psa i kota

Co prawda pies i kot mają znacznie krótsze przewody pokarmowe niż człowiek, jednak nie oznacza to wcale, że nie mogą mieć problemów trawiennych. Nie zawsze musi to wynikać z różnego rodzaju schorzeń czy chorób. Czasem może mieć to związek, chociażby ze zbyt szybkim jedzeniem posiłków. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju maty LickiMat oraz miski spowalniające jedzenie. Skupmy się jednak na tym pierwszym produkcie. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy dać zwierzakowi przekąskę w postaci mokrej karmy, jogurtu czy masła orzechowego. Powierzchnia tego innowacyjnego artykułu pokryta jest wypustkami w różnych kształtach. Zarówno pies, jak i kot muszą skupić się na odpowiedniej pracy języka, aby móc wylizać całe jedzenie spomiędzy wystających kształtów.

To, co niezwykle istotne, to fakt, że w trakcie korzystania przez naszego futrzaka z tego produktu zwiększa wydzielanie śliny, przez co jest pomocnym rozwiązaniem w czyszczeniu języka, zębów, a także i dziąseł. Dodatkowo korzystanie z maty sprawia, że każdy taki posiłek trwa znacznie dłużej. Oznacza to, że nie przekarmisz swojego psa czy kota, co mogłoby się wydarzyć w trakcie podawania jedzenia w normalny sposób.

Oczywiście samo lizanie z pewnością przyniesie naszemu futrzakowi ogromną przyjemność, a jednostajność czynności może działać kojąco.

To, co niezmiernie istotne, to fakt, że produkty LickiMat są stworzone z bezpiecznych materiałów, wolnych od BPA o jakości spożywczej. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to produkt przeznaczony do gryzienia, dlatego warto pilnować swojego psa czy kota.