Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9781529053913
Wysyłka od: 13.90 PLN
Producent: Hunger for Words

Bestseller New York Times!

Niesamowita, rewolucyjna prawdziwa historia i zaskakująco prosty przewodnik po tym, jak nauczyć psa „mówić” autorstwa Christiny Hunger, która nauczyła swojego psa Stellę komunikowania się za pomocą prostych przycisków wielkości łapy, powiązanych z różnymi słowami.

Kiedy logopeda Christina Hunger po raz pierwszy wróciła do domu ze swoim szczeniakiem Stellą, nie zajęło jej dużo czasu, zanim zaczęła widzieć powiązania między swoją pracą a nowym zwierzakiem. W ciągu dnia pracowała z małymi dziećmi ze znacznymi opóźnieniami w rozwoju języka i używała urządzeń do komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC), aby pomóc im się komunikować. W nocy zastanawiała się: jeśli psy rozumieją słowa, które do nich mówimy, czy nie powinny być w stanie powiedzieć nam słów? Czy psy mogą używać AAC do komunikowania się z ludźmi?

Christina postanowiła przetestować swoją teorię ze Stellą i zaczęła używać przycisku wielkości łapy zaprogramowanego jej głosem, aby po kliknięciu wypowiadało słowo „na zewnątrz”, za każdym razem, gdy wyprowadzała Stellę z domu na spacer. Kilka lat później Stella używa ponad trzydziestu słów i używa ich codziennie, pojedynczo lub razem, tworząc kompletne zdania.

"How Stella Learned to Talk" to po części wspomnienie, a po części poradnik. Jest to kronika podróży, którą Christina i Stella odbyły razem, od dnia ich spotkania, do dnia, w którym Stella „wypowiedziała” swoje pierwsze słowo i inne przełomowe odkrycia językowe, jakie dokonały od tamtego czasu. Ujawnia również techniki, których Christina używała do nauczania Stelli, podzielone na proste etapy i czynności, które każdy opiekun psa może użyć, aby zacząć komunikować się ze swoim najlepszym czworonożnym przyjacielem.

Książka „How Stella Learned to Talk” będzie niezwykłą książką dla wielbicieli psów.

Wersja angielska!