Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9781529053913
Wysyłka od: 14.90 PLN
Producent: Hunger for Words

Bestseller New York Times!

Niesamowita, rewolucyjna prawdziwa historia i zaskakująco prosty przewodnik po tym, jak nauczyć psa „mówić” autorstwa Christiny Hunger, która nauczyła swojego psa Stellę komunikowania się za pomocą prostych przycisków wielkości łapy, powiązanych z różnymi słowami.

Kiedy logopeda Christina Hunger po raz pierwszy wróciła do domu ze swoim szczeniakiem Stellą, nie zajęło jej dużo czasu, zanim zaczęła widzieć powiązania między swoją pracą a nowym zwierzakiem. W ciągu dnia pracowała z małymi dziećmi ze znacznymi opóźnieniami w rozwoju języka i używała urządzeń do komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC), aby pomóc im się komunikować. W nocy zastanawiała się: jeśli psy rozumieją słowa, które do nich mówimy, czy nie powinny być w stanie powiedzieć nam słów? Czy psy mogą używać AAC do komunikowania się z ludźmi?

Christina postanowiła przetestować swoją teorię ze Stellą i zaczęła używać przycisku wielkości łapy zaprogramowanego jej głosem, aby po kliknięciu wypowiadało słowo „na zewnątrz”, za każdym razem, gdy wyprowadzała Stellę z domu na spacer. Kilka lat później Stella używa ponad trzydziestu słów i używa ich codziennie, pojedynczo lub razem, tworząc kompletne zdania.

"How Stella Learned to Talk" to po części wspomnienie, a po części poradnik. Jest to kronika podróży, którą Christina i Stella odbyły razem, od dnia ich spotkania, do dnia, w którym Stella „wypowiedziała” swoje pierwsze słowo i inne przełomowe odkrycia językowe, jakie dokonały od tamtego czasu. Ujawnia również techniki, których Christina używała do nauczania Stelli, podzielone na proste etapy i czynności, które każdy opiekun psa może użyć, aby zacząć komunikować się ze swoim najlepszym czworonożnym przyjacielem.

Książka „How Stella Learned to Talk” będzie niezwykłą książką dla wielbicieli psów.

Wersja angielska!

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...