Wczytuję dane...

Zdrowe przysmaki dla psa – jak je wybrać?

Dla wielu osób czworonożni pupile są tak ważną częścią życia, że traktują ich jak członków rodziny. Zresztą nic w tym dziwnego, w końcu kochane zwierzaki dają nam tak dużo miłości, że trudno wyobrazić sobie bez nich życie! Jeśli chcesz zadbać o swojego psa, to powinieneś wybierać zdrowe przysmaki, które w swoim składzie nie posiadają konserwantów, barwników i innych szkodliwych substancji. W końcu, jeśli sami staramy się jeść produkty nieprzetworzone i pozbawione tego typu składników, to nie powinniśmy nimi faszerować naszych kochanych czworonogów. Jak zatem wybrać dla nich odpowiednie jedzenie? O tym przekonasz się z naszego artykułu!

Na co zwracać uwagę przy zakupie zdrowych przysmaków dla psa?

Tak, jak na nas ludzi wpływa jedzenie dużej ilości chipsów czy innych fastfoodów, tak na psy wpływa jedzenie przekąsek z dużą zawartością tłuszczu, białka i konserwantów. Dlatego też wybieraj przede wszystkim te przysmaki, które w swoim składzie nie posiadają substancji w postaci m.in. E320 czy E324. Co więcej, lepiej także unikać wszelkiego rodzaju barwników czy gumy guar. Warto zapamiętać, że im dany produkt ma krótszy skład, tym lepiej. Koniecznie przed zakupem jakiegokolwiek jedzenia sprawdzają etykietę. Jeśli nie rozumiesz którejś pozycji lub też masz do niej wątpliwości zawsze możesz sprawdzić to w internecie lub po prostu odłożyć towar na półkę.

W przypadku, kiedy Twój pies posiada alergię pokarmową na daną substancję, upewnij się, że nie występuje ona w danym artykule nawet w śladowych ilościach. Może mieć to kolosalne znaczenie dla jego układu pokarmowego czy też innych organów.

Zdrowe przysmaki dla psa – co powinno się w nich znaleźć?

Przede wszystkim powinniście zwrócić uwagę na to, aby posiadały one w swoim składzie składniki pochodzenia zwierzęcego w jak największej ilości (najlepiej 100%). Podobnie jest w przypadku substancji roślinnych. Dodatkowo warto wybierać przysmaki bogate w ryż lub ziemniaki, biotynę, cynk, NNKT czy też z żołądkami wołowymi. Wzbogacą one dietę psa w wiele cennych składników odżywczych i wesprą florę jelitową.