Wczytuję dane...

Maty i zabawki węchowe - dlaczego warto?

Maty i zabawki węchowe - dlaczego warto?

Dla naszych kochanych zwierząt jesteśmy w stanie zrobić wiele, a czasem nawet wszystko. W końcu nasi mali kompani są dla nas niezwykle ważni. Dlatego też i my musimy zadbać w odpowiedni sposób o nich i ich rozwój. Kupowanie jedzenia jakości human grade, regularne badania czy wizyty u behawiorysty to nie wszystko. W końcu największą radość psom przynosi zabawa. Nie zawsze mogą się one wyszaleć na zewnątrz ze względu na warunki pogodowe. Dlatego też warto im zapewnić odpowiednią rozrywkę, która z pewnością spodoba się każdemu pupilowi. Chodzi o maty i zabawki węchowe, zdobywające z miesiąca na miesiąc kolejnych miłośników. Jeśli zastanawiacie się, czy warto w nie inwestować, to ten artykuł jest właśnie dla Was!

Zalety maty węchowej

Każdy czworonożny przyjaciel potrzebuje, choć odrobiny zabawy. Szczególnie mocno widać to u tych energicznych ras, które chciałyby być w każdym miejscu na raz. Dlatego też warto zwrócić uwagę na maty i zabawki węchowe. Zarówno to najmniejsze, jak i największe psy z pewnością z ciekawością będą rozpoczynały swoją przygodę z tymi produktami. To, co zdecydowanie przemawia na korzyść zabawek dla zwierzaków, to przede wszystkim zwiększona koncentracja, a także wykorzystywanie zmysłu węchu, czyli najważniejszego u naszych włochatych przyjaciół. Każdy czworonóg, aby znaleźć smaczka czy też inne jedzenie musi najpierw dokładnie niuchać każdy centymetr maty lub innej zabawki. Dodatkowym utrudnieniem dla pupila są wszechobecne paski z materiału, za którymi schowane jest to, co lubią najbardziej. Właśnie do tego wykorzystywana jest koncentracja. Poza tym, po takiej zabawie niektóre czworonogi mogą być na tyle zmęczone, że będą chciały odpocząć, zamiast dalej oddawać się różnym pociechom.

Samodzielny psiak rozwiązujący problemy

Z racji poukrywanych przysmaków w całej macie czy zabawce węchowej, pupil sam będzie musiał ich poszukać bez żadnych wskazówek. Zajmie się on rozwiązywaniem jego największego w tym momencie problemu w postaci pysznego jedzonka schowanego przez właścicieli. Tego typu akcesoria to doskonały pomysł na nudę dla zwierzaka, kiedy ma zostać sam w domu. Może dzięki temu papier toaletowy, kwiatek czy inne rzeczy nie wylądują na podłodze w całym domu.