Wczytuję dane...
Kocie sprawy

MATY WĘCHOWE

Koty są zdecydowanie niedoceniane, jeżeli chodzi o węch. Przyjęło się, że mistrzowie pracy nosem to psy. A przecież koty są doskonałe w rozróżnianiu zapachów. Czuły węch jest im niezbędny w komunikowaniu się, spożywaniu pokarmu czy polowaniu. Koty posiadają około 100 milionów receptorów zapachowych! Czy zatem już wiesz, dlaczego zabawy węchowe są bardzo ważne dla kota?

Zabawy węchowe określane są jako "polowanie pasywne".  Taka mata węchowa dla kota niesie wiele korzyści dla kota:

 • Walczy z nudą i jest świetną alternatywą dla standardowych zabaw jak pogoń za piłeczką czy wędką z piórkami.
 • Pozwala kotu zmęczyć się w bardzo pozytywny sposób, gdyż praca węchowa jest wyczerpująca.
 • Wycisza, gdyż kot skupia się na zadaniu odszukaniu przysmaków w macie.
 • Spowalnia jedzenie.
 • Jest idealną rozrywką dla kotów - seniorów lub takich, które nie mogą lub nie powinny się przemęczać. Praca węchowa angażuje zmysły i umysł, ale nie wymaga fizycznej sprawności.

Nasze wyjątkowe maty węchowe możesz zobaczyć i kupić TUTAJ

MATY LickiMat®

Na rynku jest wiele misek spowalniających jedzenie oraz takich, które mają za zadanie utrudnić choć trochę sam proces spożywania posiłku. LickiMat® to innowacyjne podejście do podawania posiłków dla kotów:

 • LickiMat® została zaprojektowana tak, aby uspokoić twojego kota w stresujących sytuacjach. Wystarczy, że dasz ulubioną mokrą karmę lub miękką przekąskę swojego kota na matę, wypełniając wszystkie małe pęknięcia i szczeliny. Kotek liże matę, aby zdobyć smakołyk. Powtarzające się lizanie uwalnia endorfiny, więc uspokaja kota, a ponadto utrzymuje kota w stanie skupienia i zaangażowania.
 • LickiMat® stwarzają okazję do serwowania zdrowych przekąsek dla naszego czworonożnego przyjaciela. Gdy nasz kot jest chory i chcemy go wzmocnić, wówczas LickiMat® może pomóc w podaniu witamin czy lekarstw.

 • Dodatkowo mata zda egzamin celująco jako stymulator apetytu u kota. Lizanie wzmaga produkcję śliny i pobudza apetyt.

 • A czy wiesz, że maty LickiMat® nadają się do mrożenia? Lody z maty jeszcze bardziej wydłużą proces jedzenia.

 • LickiMat® to również świetna miska typu slow food, czyli spowalniająca jedzenie. Masz w domu łasucha? Daj mu LickiMat® i zobacz jak fantastycznie się sprawdza.

 • Maty LickiMat® to świetny sposób na zajęcie naszego kota i uatrakcyjnienie posiłku. Koty lubią polować i zdobywać jedzenie. A zdobycie jedzenie z LickiMat® to prawdziwe wyzwanie dla kota!

LickiMat® są innowacyjnym produktem wymyślonym przez firmę Australijską Innovative Pet Products. Głównym celem tej firmy jest dostarczanie produktów dbających o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Produkty wykonywane są z najwyższej jakości materiałów - nietoksycznych i bezpiecznych i przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcyjnych. 

Zobacz TUTAJ co Projekt Futro mówi o tym "Jak uszczęśliwić kota" i co maty węchowe i LickiMat® mają z tym wspólnego :)

Koniecznie zobacz także TUTAJ i poznaj LickiMat®!

A nasze maty LickiMat® możesz kupić TUTAJ