Wczytuję dane...
Kocie sprawy

MATY WĘCHOWE

Koty są zdecydowanie niedoceniane, jeżeli chodzi o węch. Przyjęło się, że mistrzowie pracy nosem to psy. A przecież koty są doskonałe w rozróżnianiu zapachów. Czuły węch jest im niezbędny w komunikowaniu się, spożywaniu pokarmu czy polowaniu. Koty posiadają około 100 milionów receptorów zapachowych! Czy zatem już wiesz, dlaczego zabawy węchowe są bardzo ważne dla kota?

Zabawy węchowe określane są jako "polowanie pasywne".  Taka mata węchowa dla kota niesie wiele korzyści dla kota:

 • Walczy z nudą i jest świetną alternatywą dla standardowych zabaw jak pogoń za piłeczką czy wędką z piórkami.
 • Pozwala kotu zmęczyć się w bardzo pozytywny sposób, gdyż praca węchowa jest wyczerpująca.
 • Wycisza, gdyż kot skupia się na zadaniu odszukaniu przysmaków w macie.
 • Spowalnia jedzenie.
 • Jest idealną rozrywką dla kotów - seniorów lub takich, które nie mogą lub nie powinny się przemęczać. Praca węchowa angażuje zmysły i umysł, ale nie wymaga fizycznej sprawności.

Nasze wyjątkowe maty węchowe możesz zobaczyć i kupić TUTAJ

MATY LickiMat®

Na rynku jest wiele misek spowalniających jedzenie oraz takich, które mają za zadanie utrudnić choć trochę sam proces spożywania posiłku. LickiMat® to innowacyjne podejście do podawania posiłków dla kotów:

 • LickiMat® została zaprojektowana tak, aby uspokoić twojego kota w stresujących sytuacjach. Wystarczy, że dasz ulubioną mokrą karmę lub miękką przekąskę swojego kota na matę, wypełniając wszystkie małe pęknięcia i szczeliny. Kotek liże matę, aby zdobyć smakołyk. Powtarzające się lizanie uwalnia endorfiny, więc uspokaja kota, a ponadto utrzymuje kota w stanie skupienia i zaangażowania.
 • LickiMat® stwarzają okazję do serwowania zdrowych przekąsek dla naszego czworonożnego przyjaciela. Gdy nasz kot jest chory i chcemy go wzmocnić, wówczas LickiMat® może pomóc w podaniu witamin czy lekarstw.

 • Dodatkowo mata zda egzamin celująco jako stymulator apetytu u kota. Lizanie wzmaga produkcję śliny i pobudza apetyt.

 • A czy wiesz, że maty LickiMat® nadają się do mrożenia? Lody z maty jeszcze bardziej wydłużą proces jedzenia.

 • LickiMat® to również świetna miska typu slow food, czyli spowalniająca jedzenie. Masz w domu łasucha? Daj mu LickiMat® i zobacz jak fantastycznie się sprawdza.

 • Maty LickiMat® to świetny sposób na zajęcie naszego kota i uatrakcyjnienie posiłku. Koty lubią polować i zdobywać jedzenie. A zdobycie jedzenie z LickiMat® to prawdziwe wyzwanie dla kota!

LickiMat® są innowacyjnym produktem wymyślonym przez firmę Australijską Innovative Pet Products. Głównym celem tej firmy jest dostarczanie produktów dbających o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Produkty wykonywane są z najwyższej jakości materiałów - nietoksycznych i bezpiecznych i przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcyjnych. 

Zobacz TUTAJ co Projekt Futro mówi o tym "Jak uszczęśliwić kota" i co maty węchowe i LickiMat® mają z tym wspólnego :)

Koniecznie zobacz także TUTAJ i poznaj LickiMat®!

A nasze maty LickiMat® możesz kupić TUTAJ

SZUKASZ KOCIEGO SPECJALISTY - BEHAWIORYSTY? Polecamy Agatę Bladowską KOT WARSZAWSKI

                                                                                                                     

"Jestem behawiorystką po kursie w Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii, specjalizującą się w behawiorze kotów. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę na wielu szkoleniach, wykładach, a także czytając specjalistyczną literaturę.

W wolnej chwili piszę bloga, na którym staram się edukować, przekazując aktualną wiedzę. Chodzę też na wolontariat do ośrodka Koteria w Warszawie, gdzie pomagam w problemach behawioralnych, m.in.: agresji względem ludzi lub innych zwierząt, lękliwości, socjalizacji kociąt.

Do tego szkolę się w kociej dietetyce i powoli zaczynam udzielać drobnych porad (np. o doborze odpowiedniej karmy, o indywidualnym zapotrzebowaniu kota na energię itp.).

Z kotami żyję od ponad ośmiu lat. Nie zawsze je kochałam, kiedyś wydawało mi się, że byłam psiarą (w moim domu rodzinnym zawsze były psy, oczywiście je również uwielbiam). Kotów po prostu nie znałam…, a gdy już się na nie przypadkowo natknęłam, ratując życie mruczącej przybłędy, zaintrygowały mnie. Do tego stopnia, że odmienił się mój pogląd na planowaną przyszłość.

Pierwotnie miałam być tłumaczem – ukończyłam studia magisterskie z Filologii Angielskiej, ale okazuje się, że to bardziej z kotami mam „wspólny język” ;).

Zapraszam na kocie konsultacje behawioralne na terenie Warszawy i Płocka, które polegają na spotkaniu w domu opiekuna kota, obserwacji i przeprowadzeniu wywiadu (czas trwania: maksymalnie dwie godziny). W wyjątkowych sytuacjach mogę dojechać również w okolice Warszawy.

To samo tyczy się drobnych, kocich porad dietetycznych, ale w tej sprawie działam też online na całą Polskę."

                                                                                                                    

UWAGA! Klienci sklepu OFiuFiuPL dostaną od Agaty zniżkę na usługi w wysokości 7% :) WARTO!!

e-mail: kotwarszawski@gmail.com